Archív novinek

TISKOVÁ ZPRÁVA: Antverpský přístav skýtá pro české firmy řadu příležitostí


TISKOVÁ ZPRÁVA: Antverpský přístav ukrývá pro české firmy řadu příležitostí

 

14. října 2016, Antverpy Brána do Afriky a Asie a přímé železniční spojení s Českou republikou, to vše nabízí antverpský přístav pro české firmy. Delegace 20 českých firem z různých oborů se dnes v Antverpách setkala se svými protějšky.

 

Irena Bartoňová Pálková, viceprezidentka Hospodářské komory České republiky, která delegaci firem doprovázela, zdůraznila, že belgické firmy měly o spolupráci zájem. „Jako člen EU musí Česká republika využívat všech výhod, které jednotný trh nabízí. Spolupráce se zahraničními firmami je jednou z nich a doufáme, že setkání s belgickou delegací pomůže navázat nová obchodní partnerství“.

 

Partnery v Belgii hledá i firma TENZOVÁHY s.r.o., která je dodavatelem dynamických systémů vážení pro dopravu a průmysl. Aktuální legislativa a podmínky na belgickém trhu jsou pro vstup příznivé. „Na B2B setkání v Antverpách jsme měli možnost setkat se poprvé s potenciálními obchodními partnery“, říká Jiří Čermák z firmy TENZOVÁHY s.r.o. „Výběr mýta spojený s vážením na dálnicích a nová norma SOLAS od IMO mohou vytvořit dostatečné pobídky pro možný zájem o naše systémy“, dodává.

 

Zájem o Belgii má také ŠKODA TRANSPORTATION, a.s., která se přihlásila do tendru na dodávku tramvají v Lutychu. „Doufáme, že díky účasti v mezinárodním konsorciu se nám podaří proniknout na belgický trh a získat další obchodní příležitosti. Naše technologie bateriových tramvají umožňující krátké přejezdy bez potřeby trolejí, by našla uplatnění i v dalších belgických městech“, uvedl zástupce firmy Zbyněk Liška.

 

Akce, kterou zahájil velvyslanec České republiky v Belgii Jaroslav Kurfürst, se konala v nové přístavní budově. Sídlo je unikátním dílem od architektky Zaha Hadid a bylo otevřeno letos v září, tj. pět měsíců po smrti autorky. Misi do Belgie organizovalo CEBRE - Česká podnikatelská reprezentace při EU a Hospodářská komora České republiky pod záštitou europoslankyně Martiny Dlabajové.

 

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

 < Archív novinek