Archív novinek

Panelová diskuse - ERASMUS pro mladé podnikatele


 

ERASMUS pro mladé podnikatele je dobrý nápad, ale bude těžké jej úspěšně zrealizovat

 

web_105.jpgVíce než 40 zástupců českých firem, podnikatelských asociací, škol, univerzit a neziskových organizací strávilo červencové poledne účastí na panelové diskuse o výzvě Evropské komise ERASMUS pro mladé podnikatele shodli na tom, že plánovaný pilotní projekt je dobrý nápad, otázkou ale je, zda se jej podaří v krátkém čase úspěšně zrealizovat.

 

 

Výzvu ERASMUS pro mladé podnikatele vyhlásilo počátkem června Generální ředitelství Evropské komise pro podnikání a průmysl. Tento pilotní projekt má za cíl umožnit začínajícím podnikatelům EU učit se a získávat informace od stávajících zkušených podnikatelů působících v jiném členském státě EU a přispět tak k podpoře podnikání, internacionalizaci a konkurenceschopnosti nově vzniklým malým a středním podnikům. Jedná se o další z nástrojů, kterým se snaží EU podporovat rozvoj podnikání, spolupráci podnikatelů a vzdělávacího sektoru a podnikatelské vzdělávání.

 

Marie Pavlů (Enterprise Europe Network) představila výzvu Generálního ředitelství Evropské komise pro podnikání a průmysl a odpovídala na dotazy přítomných týkající se délky pracovních stáží, role zprostředkující organizace, možnost využití pilotního projektu k posílení existující spolupráce firem a další.

 

V následné panelové diskusi vystoupil Zdeněk Somr, více-president Hospodářské komory ČR, Tomáš Řehák, president IMAPCT, o.s. (člen JADE – Evropské konfederace mladých podnikatelů), Rudolf Šindelář z Národní agentura pro evropské vzdělávací programy a Jaromír Coufalík z Národního vzdělávacího fondu. S ohledem na nedostatek času na vypracování žádosti (uzávěrka je 20. srpna 2008) se zúčastněné organizace s výjimkou IMPACT neplánují zapojit. Všem zájemcům však nabízejí pomoc s hledáním potřebných informací, využití svých databází a know how v oblasti pracovních stáží a další služby.

web_071.jpg

 

Panelovou diskusi pořádali dne 9. července 2008 v příjemném prostředí Zastoupení Evropské komise v ČR v pražském Evropském domě CEBRE – Česká podnikatelská reprezentace při EU společně s Enterprise Europe Network Česká republika.

 

 

Více informací

 

Partneři diskuse byli Zastoupení Evropské komise v ČR, NAEP – Národní agentura pro evropské vzdělávací programy. Mediálními partnery byli servery BusinessInfo.cz a EurActiv.cz.

 < Archív novinek