Archív novinek

Nové číslo čtvrtletníku Czech Business Today!


 cbt1_4_1.gif

V novém čísle čtvrtletníku Czech Business Today se seznámíte s množstvím aktuálních informací z českého podnikatelského prostředí. Na první stránce Vás zaujme reportáž ze setkání s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Ondřejem Liškou, který seznámil bruselskou veřejnost a zástupce evropských studentských organizací s hlavními prioritami nadcházejícího českého předsednictví v oblasti školství. Část první strany je také věnována reportáži z Business Breakfast o Small Business Act (SBA) a možným úskalím, jež mohou provázet jeho implementaci do jednotlivých právních řádů.

 

Tématu školství se věnuje i druhá stana, kde je zdůrazněna nutnost partnerství vzdělávacích institucí s podnikatelskou veřejností.  Současně je zde uveden konkrétní projekt partnerství, který realizuje Škoda Auto. Druhou stranu CBT uzavírá krátký rozhovor s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Ondřejem Liškou.

 

Na třetí straně je rozvinuto téma návrhu SBA a jeho případné implementace s ohledem na současnou finanční krizi. Dle slov zástupců podnikatelských organizací by měl návrh SBA přispět k rozvoji podnikatelského sektoru, a to zejména v oblasti snižování administrativní zátěže kladené na podnikatele. Třetí strana přináší upozornění na Den české energetiky v Bruselu.

 

web13.jpgTématem poslední strany je především Evropský parlament podnikatelů, v jehož rámci více než 650 podnikatelů zasedlo a projednávalo v Evropském parlamentu klíčová témata týkající se podnikatelského prostředí. Čtvrtou stranu uzavírá Policy Café na téma „Modré karty“, které se konalo v Bruselu se zástupci Evropského parlamentu a podnikatelských organizací. Poslední akcí pořadanou CEBRE v listopadu byla Business Breakfast, jež se věnovala "zelené" dopravě.

 

  

Chcete se dozvědět, jaké jsou názory podnikatelů na předložené návrhy Evropské komise?

Přečtěte si bulletin CBT. 

 

 

Czech Business Today 4/2008 dokument ve formátu pdf 

 

Archiv čtvletníku Czech Business Today< Archív novinek