Archív novinek

Debata CEBRE s europoslanci: Neodkladná implementace Aktu o malém a středním podnikání je nutná!


Zástupci podnikatelů, členové Evropského parlamentu a zástupci Českého předsednictví se 11. února 2009 sešli v Evropském parlamentu, aby prodiskutovali implementaci a možný dopad Aktu o malém a středním podnikání (SBA) na podnikatelské prostředí v EU. SBA byl přijat Komisí v červnu 2008 a v prosinci téhož roku byl schválen představiteli vlád a států s cílem co nejrychlejší implementace. Stanovisko Parlamentu bude přijato na březnovém zasedání.

 

Jak ale může nezávazný dokument o deseti pravidlech posílit pozici MSP, když implementace opatření závisí na dobré vůli členských států? Tato otázka byla podstatou debaty CEBRE a zástupců evropských podnikatelských sdružení se členy Evropského parlamentu, které předcházelo hlasování Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku Evropského parlamentu (ITRE).

 

Debatu hostili členové Evropského parlamentu Edita HERCZOGOVÁ a Jan BŘEZINA a organizaci zajišťovalo CEBRE ve spolupráci s maďarskou obchodní komorou a SME UNION z EPP. Debata se konala 11. února 2009 v Evropském parlamentu.  

 

Tisková zpráva ke stažení< Archív novinek