Archív novinek

Vychází nové číslo časopisu Czech Business Today!


Hlavním tématem nového čísla bulletinu Czech Business Today je hodnocení českého předsednictví, kterému je věnovaná celá druhá strana. Nachází se zde souhrn dosažených výsledků během působení České republiky v čele EU. Druhým tématem nového CBT je boj s krizí, ať už na úrovni celé EU nebo co se týče českých firem. Na závěr nechybí tradiční přehled zajímavých událostí.

 


Na první straně se nachází rozhovor s nedávno zvoleným místopředsedou Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE) Evženem Tošenovským týkající se jeho cílů v nové funkci. V červnu CEBRE uspořádalo debatu o boji s finanční a ekonomickou krizí. Závěry z tohoto setkání najdete v článku rovněž na první straně.titulka_3.JPG


 

 

 

 

 

Nepříliš vydařený závěr českého předsednictví by neměl vrhat špatné světlo na celý jeho průběh. Na druhé straně se proto dočtete o výsledcích, kterých se české vládě podařilo na evropské úrovni dosáhnout, ať už se jedná o boj s ekonomickou krizí, vnější vztahy nebo Lisabonskou smlouvu.

 


 

 

 

 

 

 

Třetí strana se částečně věnuje energetickým otázkám a částečně boji s krizí. Zástupkyně ČEZu ve svém článku shrnuje nejdůležitější body, které se budou v Bruselu v souvislosti s energetikou projednávat. Další článek představí plán navrhnutý českými firmami na boj proti finanční a ekonomické krizi.

 

 

 

 

Na poslední straně nového CBT již tradičně najdete pozvánky na chystané akce pořádané CEBRE. Jako první se na konci září uskuteční debata nazvaná „Pozdní platby“. Další v pořadí je setkání zástupců obchodních komor s členy Evropského parlamentu, následuje seminář pro mladé podnikatele a dále pak Policy café týkající se práv spotřebytelů. Na závěr ještě jedna kulturní pozvánka – v rámci festivalu FOCUS 89 se bude 13.listopadu v Bruselu promítat oskarový film Kolja.

 

 

CBT 4/2009

 

Ostatní čísla CBT< Archív novinek