Archív novinek

Vychází nové číslo Czech Business Today!


cebre_04_10_titulka_web_2.jpgHlavním tématem nového čísla bulletinu Czech Business Today je transparentnost a složitost veřejných zakázek EU. Na konci června diskutovalo CEBRE - Česká podnikatelská reprezentace při EU, ve spolupráci s Českou agenturou na podporu obchodu CzechTrade a českými firmami na téma, jak dosáhnout na veřejné zakázky vypisované v rámci předvstupní pomoci. Druhým tématem CBT jsou inovace. Strategie Evropa 2020 bude klást důraz na inovační politiku. Článek k inovacím poukazuje na fakt, že je potřeba v této oblasti zvýšit podíl veřejných investice. V článku se také dočtete, na jaké oblasti by se měla Evropa zaměřit a dosáhnout tak stanovených cílů.

 

Na druhé straně pokračují články s hlavními tématy. Naleznete zde zajímavý článek analyzující Montiho zprávu o vnitřním trhu, předloženou na základě výzvy předsedy Evropské komise José Manuela Barrosa. Nechybějí zde ani pohledy českých podnikatelů na opatření, která Monti navrhuje pro nastartování vnitřního trhu.

 

Pravidelný sloupek ČEZ na druhé straně informuje o pátém zasedání Evropského jaderného fóra (ENEF) v Bratislavě, kterého se zúčastnilo 250 zástupců z 15 zemí. Na zasedání vystoupil slovenský premiér Robert Fico a předseda české vlády Jan Fischer. Oba zdůraznili potřebu jaderné energie. Czech Bussines Today Vám také přináší přehled zajímavých akcí v České republice a Belgii.

 

 

CBT 4/2010

 

ostatní čísla CBT

 < Archív novinek