Archív novinek

Sektorový seminář: WATER SUPPLY AND WASTEWATER TREATMENT IN THE EU EXTERNAL AID PROGRAMMES


Stálé zastoupení ČR při EU, CzechTrade a CEBRE

uspořádali 24. listopadu 2010 ve spolupráci s kolegy z Německa a Švédska sektorový seminář k programům vnější pomoci EU třetím zemím na téma:


 WATER SUPPLY AND WASTEWATER TREATMENT IN EU EXTERNAL AID PROGRAMMES

 

Sektorové semináře představují jednak možnost seznámit se s aktuálními programy EU v oblasti rozvojové a vnější pomoci, kterou EU každoročně třetím zemím poskytuje, a především pak také příležitost nalézt mezi firmami z ostatních členských států vhodného partnera pro další spolupráci.

 

Seminář byl primárně určen firmám, jež se aktivně zabývají poradenstvím v této oblasti nebo i s tím související projekční činností a designem. Dohromady se semináře zúčastnilo téměř 200 firem z celé Evropy, přičemž účastníci semináře se mohli dozvědět od zástupců Evropské komise, co nového se chystá ve  vnější pomoci EU pro sektor zásobování pitnou vodou a čištění odpadních vod a jaké jsou postupy při účasti v soutěži a nabídkových řízeních EU.

 

Odpolední část semináře byla zaměřena na individuální setkání mezi zástupci firem přítomných na semináři. Vzhledem k tomu, že firmy ze starých členských zemí EU se již v prostředí programů rozvojové spolupráce pohybují delší dobu, pro jediného českého účastníka, firmu HYDROPROJEKT CZ a.s., a taky ostatní účastníky z nových členských zemí bylo zajímavé a užitečné se s těmito firmami potkat a vytvořit si tak předpoklady pro případnou další spolupráci.

 

Na semináři vystoupili tito zajímaví řečníci:

 

  • Jan DRÖGE, Schuman Associates
  • Koos RICHELLE, generální ředitel, EuropeAid, Evropská Komise
  • Andrew JACOBS, vedoucí oddělení, EuropeAid A2, Evropská Komise
  • Gary QUINCE, ředitel, Sub-Saharan Africa, Caribbean, Pacific, EuropeAid, Evropská Komise
  • Richard MASA, Delegation of the European Union to the Republic of Croatia
  • André LAMMERDING, GTZ


 

Pro více informací kontaktujte:

 

 

nebo navštivte www.sectorseminars.eu.

 

     

     < Archív novinek