Archív novinek

Nové číslo CBT!


Nové číslo Czech Business Today se tentokrát zaměřuje na implementaci Směrnice o službách. CEBRE – Česká podnikatelská reprezentace při EU uspořádala 4. listopadu ve spolupráci se Stálým zastoupením ČR při EU a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR konferenci věnovanou zhodnocení implementace Směrnice o službách. Diskuse se primárně zaměřila na Jednotná kontaktní místa (JKM) a jejich koordinaci napříč EU. JKM plně fungují jen v některých členskcebre_07_10_web_2.jpgých státech EU.

 

Druhým tématem CBT je nová Obchodní politika EU, kterou Evropská komise předložila 9. listopadu 2010. Přes 40 zástupců institucí EU, členských států a podnikatelského sektoru se sešlo, aby diskutovalo o návrhu komise dva dny poté, co jej Komise předložila. Účastníci konference se shodli, že strategie obsahuje všechny jejich požadavky, nicméně ji chybí opatření pro dosažení těchto ambiciózních cílů. Na první straně naleznete pravidelný sloupek novinek o české ekonomice a podnikatelském prostředí.

Nové CBT se také věnuje českým vývozům do Belgie. Velvyslanec České republiky v Belgickém království pan Müller ve svém článku zdůrazňuje, že bychom belgický trh neměli podceňovat. Během prvních osmi měsíců v tomto roce vyvezla Česká republika do Belgie zboží v hodnotě 40,7 miliard CZK, což je mnohem vice než do značně větší Ruské federace. Hlavní témata pokračují i na druhé straně CBT. Zároveň zde naleznete článek o dovednostech v sektoru jaderné energie. Nakonec najdete kalendář CEBRE, který informuje o zajímavých událostech v Bruselu.< Archív novinek