Archív novinek

Praktická příručka pro podnikání v EU


Ministerstvo průmyslu a obchodu vydalo praktickou příručku s přehledem služeb pro podnikatele na jednotném evropském trhu.

 

Chcete začít podnikat v České republice, nebo rovnou v rámci Evropské unie a nevíte co všechno je k tomu potřeba? Ztrácíte se v množství evropských předpisů? Příručka Vám poradí, jjak si vyřídit oprávnění k podnikání v rámci Evropské unie, dále jaké požadavky musíte splnit, chcete—li dovážet výrobky z Evropské unie do České republiky. Vnitřní trh EU, který je tvořen územím všech členských států, má pro české podnikatele klíčový význam. Často je však pro ně obtížné se v něm zorientovat a těžit z možností, které nabízí. MPO ČR se snaží usnadnit využití těchto svobod (zejména volného pohybu služeb a zboží), propojuje služby, které poskytují poradenství a informace o možnostech jejich uplatnění na vnitřním trhu.

 

Publikace je členěna dle životních situací a vysvětluje, jak Vám mohou pomoci bezplatné služby, které zastřešuje Ministerstvo průmyslu a obchodu — Jednotná kontaktní místa (informační místa pro vstup do podnikání na vnitřním trhu EU), Solvit (neformální systém řešení sporů na vnitřním trhu EU) a ProCoP (kontaktní místo pro výrobky v rámci EU).

 

Jednotlivé kapitoly rozebírají následující témata:

- chci krátkodobě podnikat v jiném státě EU

- chci dlouhodobě podnikat v jiném státě EU
- chci obchodovat s výrobky v EU
- potřebuji vyřešit problém s úřady v rámci EU

 

Každá kapitola obsahuje základní informace o dané životní situaci. Například v sekci "chci krátkodobě podnikat v jiném státě EU" je vysvětlena možnost realizovat zakázku v rámci EU bez dalšího pouze na základě českého oprávnění. Pro Vaši konkrétnější představu o dané službě jsou přidány praktické příklady situací, kdy služby Ministerstva průmyslu a obchodu úspěšně poradily či pomohly svým klientům.

 

Příručka ke staženídokument ve formátu pdf< Archív novinek