Archív novinek

Nové číslo CBT!


cbt_3web_2.JPG Nové číslo CBT přináší zprávy o úplném otevření německého a rakouského pracovního trhu pro pracovníky z EU-8, tj. včetně České republiky. S posledním dubnovým dnem bylo ukončeno tzv. přechodné období pro volný pohyb pracovníků z osmi zemí, které přistoupily do EU v roce 2004. Konec přechodného období tak umožní českým občanům pracovat ve všech členských státech EU bez nutnosti žádat o pracovní povolení.

 

Nové číslo CBT se dále zabývá budoucností evropské dopravy. CEBRE ve spolupráci se Stálým zastoupením České republiky při EU ve spolupráci s AWT Group uspořádalo na toto téma 3. května debatu v Bruselu. Debaty se zúčastnili zástupci evropských institucí, členských států a podnikatelů, kteří měli možnost prodiskutovat Bílou knihu pro dopravu, kterou vydala Evropská komise 28. března 2011.

 

V novém čísle CBT rovněž naleznete informace o novém prezidentovi Svazu průmyslu a dopravy ČR.

 

Nechybí ani článek Evropského hospodářského a sociálního výboru o rozpočtovém dozoru v eurozóně. V reakci na finanční krizi potřebuje EU posílit dohled nad eurozónou v oblasti hospodářských a rozpočtových politik. Odpovědí by měla být revize Paktu stability a růstu a lepší dohled nad hospodářskými politikami členských států EU.

 

 

Nové číslo ke stažení zde

Ostatní čísla ke stažení zde< Archív novinek