Archív novinek

Seminář o podnikatelských příležitostech na Balkáně a ve Východní Evropě


 

POZVÁNKA NA SEMINÁŘ

Kdy:                úterý 28. června 2011 od 12h30 do 14h00 

Kde:                KZPS, Václavské nám. 21, Praha 1

Chcete obchodovat a investovat na Balkáně a nevíte jak? Balkánské země sice nejsou členy Evropské unie, přesto se můžete zapojit do výzev na podávání projektů a do veřejných zakázek v rámci grantů EU udělovaných v kandidátských zemích (Chorvatsko, Turecko a FYROM) a tzv. potenciálně kandidátských zemích EU (Albánie, Srbsko, Černá Hora, Kosovo, Bosna a Hercegovina). 

Jak obchodovat s Ukrajinou? Do jaké míry je její legislativa podobná té evropské? Ukrajina je pro české exportéry perspektivním trhem a její potenciál trhu z hlediska uplatnění českých výrobků a služeb není zdaleka vyčerpán. S ohledem na rostoucí konkurenční tlak řady zahraničních firem v mnoha oblastech ukrajinské ekonomiky lze odhadovat, že proniknutí na ukrajinský trh bude čím dál složitější. Ukrajina je rovněž součástí tzv. Východního partnerství EU.

 

Na semináři se dozvíte, jaké jsou možnosti zapojení českých firem do předstupních programů EU a veřejných zakázek. Stejně tak jaké jsou perspektivní obory pro české výrobce na Ukrajině a s jakými překážkami na tamním trhu se můžete setkat. Krom toho se seznámíte s portfóliem služeb, které českým exportérům nabízí pro daná teritoria agentura na podporu obchodu CzechTrade.

 

Debatou Vás budou provázet:

 

  • Michal Kadera, ředitel CEBRE – České podnikatelské reprezentace při EU
  • Robert Vindiš, ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade Záhřeb
  • Pavel Svoboda, ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade Bělehrad
  • Oxana Antonenko, ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade Kyjev
  • Soňa Van Deelenová, generální ředitelka SČMVD

 

 

 

Pozvánka ke stažení zde
< Archív novinek