Archív novinek

Nové číslo CBT !


cebre_05_titulka_web_1.jpgNové číslo CBT se na první straně zabývá návrhem Evropské komise tzv. společného konsolidovaného základu daně z příjmu právnických osob (CCCTB), který by měl zjednodušit daňová přiznání pro skupiny, vyřešit problém spojený s transferem cen a příhraničními ztrátami v rámci skupiny a nakonec odstranit překážky vnitřního trhu. O návrhu CCCTB se diskutovalo na debatě, kterou CEBRE spolupořádalo v Evropském domě v Praze 29. června 2011. Účastníci debaty se shodli, že podnikatelský sektor potřebuje mnohem jednodušší výběr evropského DPH a zdanění přizpůsobit současným ekonomickým trendům. Účastníci také zmínili, že loňská směrnice o elektronické fakturaci je dobrým příkladem toho, jak přizpůsobit nařízení ekonomickému vývoji, tj. využit informační a komunikační technologie pro účtování a k boji proti opožděným platbám.

 

Nové číslo CBT rovněž informuje o výsledcích průzkumu mezi českými firmami, který se zabýval tím, jak Akt o drobném podnikání pomáhá českým MSP. Podnikatelé v průzkumu zmínili, že je nejvíce trápí nadměrná regulace a administrativní zátěž (50 %), přístup k financím a vysoká daňová zátěž (40 %) a špatná vymahatelnost práva (10 %).

 

Na druhé straně nového CBT naleznete informace o společné obchodní politice, o níž se diskutovalo v rámci debaty CEBRE 5. září 2011. Účastníci se shodli, že evropská obchodní politika a její nástroje mají přímý dopad na každodenní podnikání evropských společností. Proto je třeba všechny nástroje konzultovat s firmami a podnikatelskými zástupci.

 

Nové číslo CBT informuje také o tom, že Evropská komise schválila hlavní výzkumný projekt CEITEC (Brno). Na druhé straně CBT se také v článku o komoditních trzích a surovinových politikách EU dozvíte o stanovisku Evropského hospodářského a sociálního výboru k této problematice.

 

Nové číslo ke stažení zde.  

Ostatní čísla ke stažení zde.

 < Archív novinek