Archív novinek

Týden v evropských institucích 31. říjen – 6. listopad 2011


Vzhledem ke  státním svátkům 1. a 2. listopadu bude tento týden v evropských institucích spíše ve znamení odpočinku. Polské předsednictví pořádá ministerskou konferenci o budování migračního partnerství, zástupci Evropské unie se zúčastní summitu G-20 a zasedne Rada guvernérů Evropské centrální banky. V rámci Výboru regionů proběhne valné shromáždění EUROCITIES 2011 a komisař Johannes Hahn navštíví francouzská zámořská území.

 

V pondělí 31. října 2011 zahajuje komisař Johannes Hahn svou cestu po francouzských zámořských územích, konkrétně do Martiniqu, Guadalupe a Francouzské Guayany. Cesta potrvá až do pátku, 4. listopadu.

 

Ve středu 2. listopadu 2011 proběhne v Senátu České republiky 19. schůze Výboru pro záležitosti Evropské unie, na které bude diskutována problematika zdanění elektřiny a energetická účinnost. V rámci Výboru regionů se v Janově koná valné shromáždění EUROCITIES 2011, které potrvá až do pátku 4. listopadu. 

 

Ve čtvrtek 3. listopadu 2011 pořádá Polské předsednictví 2. ministerskou konferenci pražského procesu o budování migračního partnerství, která se promítne do následujícího dne v pátek. K jednání zasedne Coreper II. (Comité des Représentants Permanents) či Rada guvernérů Evropské centrální banky ve Frankfurtu nad Mohanem. Komise pořádá 3. tematickou konferenci s názvem „Evropský rok dobrovolnictví 2011“ v Athénách, která potrvá do pátku. Významnou událostí bude účast předních zástupců Evropské unie na summitu G-20 v Cannes (taktéž v pátek). Výbor regionů organizuje symposium o znečištěné půdě a v rámci Senátu České republiky proběhne setkání s poslanci Evropského parlamentu zvolenými za Českou republiku.

 

V pátek 4. listopadu 2011 zasedne Coreper I. (Comité des Représentants Permanents).

 

Evropská komise tento týden neschválí žádné dokumenty


Dokument ke stažení zde

 

 

 < Archív novinek