Archív novinek

Týden v evropských institucích 14. listopad – 20. listopad 2011


Tento týden proběhne plenární zasedání Evropského parlamentu a zasedne také několik parlamentních výborů. Polské předsednictví pořádá 5. Evropský summit o rovných příležitostech v Poznani a Rada EU zahajuje 6. ministerskou konferenci e-governementu. Sejde se také Rada zahraničních věcí, Rada pro zemědělství a rybolov a Rada pro obecné záležitosti. V pátek zasedne Rada ministrů financí k projednávání rozpočtu na rok 2012. Komise organizuje konferenci o sociální ekonomice a podnikání a Evropský hospodářský a sociální výbor pořádá Středomořský summit hospodářských a sociálních rad v Istanbulu.

 

V pondělí 14. listopadu 2011 je ve Štrasburku zahájeno plenární zasedání Evropského parlamentu, které potrvá až do čtvrtka, 17. listopadu. Rada EU / Polské předsednictví pořádá ve Varšavě mezinárodní konferenci o pomoci při návratu státních příslušníků třetích zemí z Unie, která probíhá i v úterý 15. listopadu. Stejně tak začíná 5. Evropský summit o rovných příležitostech v Poznani, jež se promítne taktéž do druhého dne. Zasedá Rada zahraničních věcí a Rada pro zemědělství a rybolov. Evropská komise organizuje konferenci o flexikuritě. V pondělí se sejde Výbor pro mezinárodní obchod EP, který bude hlasovat o dohodě o přidružení mezi EU a Ukrajinou. Hospodářský a měnový výbor EP jmenuje členy Evropské poradní komise pro dohled nad statistikou a bude jednat o výroční zprávě o daních. Dále bude hlasovat o Evropském semestru pro koordinaci hospodářských politik. K jednání zasedá také Výbor pro regionální rozvoj EP, Výbor pro ústavní záležitosti EP a Výbor pro zahraniční věci EP, který se sejde i ve čtvrtek.

 

V úterý 15. listopadu 2011 zasedne Rada pro obecné záležitosti a bude jednat o víceletém finančním rámci 2014-2020 a o Strategii pro Pobaltí. Komise pořádá informační den o informačních a komunikačních technologiích a předloží své návrhy o financování vnitřních věcí, o změně pravidel pro ratingové agentury a o nových programech pro spravedlnost, právo a občanství. Proběhne také Týdenní zasedání kolegia. Výbor regionů má na programu 6. mezinárodní konferenci Organizace pěstitelů 2011, která pokračuje ve středu.

 

Ve středu 16. listopadu pořádá ve Varšavě Polské předsednictví / Rada EU konferenci o účinných politikách pro rozvoj schopností mladých lidí v Evropě, jež potrvá až do pátku 18. listopadu. K jednání zasedne Coreper I. a Coreper II. (Comité des Représentants Permanents). Komise má v plánu konferenci o elektromagnetických polích a zdraví 2011. Skupina konfederace Evropské sjednocené levice a Severské zelené levice zahájí slyšení o svobodě pro palestinské politické vězně. Pod záštitou Evropského hospodářského a sociálního výboru se koná seminář o nedostatku práce na trhu v období nezaměstnanosti a Středomořský summit hospodářských a sociálních rad a obdobných institucí v Istanbulu. Ve Výboru pro ústavní záležitosti EP proběhne výměna názorů s José Manuelem Barroso o ústavních aspektech v oblasti hospodářské správy.

 

Ve čtvrtek je Radou zahájena 6. Evropská ministerská konference e-governmentu v Poznani a také konference o sociálních a ekonomických dopadech migrace, které se ve Varšavě zúčastní člen Výboru pro záležitosti Evropské unie Senátu České republiky Tomáš Grulich. Obě dvě konference trvají do pátku 18. listopadu. Komise má na programu konferenci o mládeži a sociálním začlenění (také do pátku). Ve Frankfurtu nad Mohanem zasedne k jednání Rada guvernérů Evropské centrální banky.

 

V pátek 18. listopadu jedná Rada ministrů financí (ECOFIN) o rozpočtu 2012. Zasedá Coreper I. (Comité des Représentants Permanents). Komise zahajuje Evropský den o povědomí o antibiotikách, tiskovou konferenci o globálním přístupu k migraci a mobilitě a konferenci o sociální ekonomice a podnikání. V rámci Senátu České republiky dojde k oficiálnímu přijetí europoslance Andrewa Duffa místopředsedkyní Senátu Gajdůškovou za účasti dalších členů Výboru pro záležitosti Evropské unie.

 

Evropská komise tento týden schválí tyto dokumenty:

  • Nařízení o ratingových agenturách (Barnier)
  • Komunikace v oblasti migrace a mobility (Malmstrom)
  • Pracovní program Komise 2012 (Barroso)
 
Dokument ke stažení zde

 

 

 

 < Archív novinek