Archív novinek

Pozvánka na seminář "Veřejné zakázky v rámci rozvojové pomoci Evropské Unie krok za krokem"


Kdy: 19. dubna 2012
V kolik: 14:00 - 16:00hod
Kde: Evropský dům, Jungmannova 24, Praha

 

Seminář je určen především pro firmy, které mají zájem účastnit se výběrových řízení na rámcové kontrakty Evropské unie v oblasti rozvojové pomoci. Evropská komise vypisuje v rámci rozvojové pomoci tři druhy veřejných zakázek, a to na služby (technická pomoc a studie), dodávky zboží a vybavení, a provedení stavebních prací. Seminář bude věnován pouze rámcovým smlouvám na služby, jejichž finanční odměna se pohybuje od €10 000 < €200 000. Poskytujete-li služby v jedné z níže uvedených oblastí a je-li Vaše firma připravena vstoupit na rozvojové trhy, jste správným účastníkem tohoto semináře:

Bezpečnost potravin a rozvoj venkova, doprava, telekomunikace a informační technologie, energie a jaderná bezpečnost, ochrana životního prostředí, zdraví, vzdělávání, kultura, humanitární pomoc a krizový management, obchod a makroekonomie.

 

S cílem získat rámcový kontrakt vytvářejí firmy konsorcia. Na jaře 2012 bude vypsán nový rámcový kontrakt BENEF 2013, z tohoto důvodu je vhodný okamžik pro organizaci semináře zaměřeného na vysvětlení procesních pravidel, způsob hledání partnerů, doplňující informace o nabídkových řízeních a chybách, kterých je potřeba se při podávání nabídek vyvarovat. Informace poskytne odborník Evropské komise, který má s rámcovými kontrakty dlouhodobou zkušenost. Účast na semináři může být rovněž přínosná pro podnikatelské organizace, konzultantské firmy či orgány veřejné správy informující podnikatelskou veřejnost o možnosti zapojení do rozvojové pomoci či aktivně pomáhající firmám při podání nabídek.

 

Seminář zahájí:

Jan Michal, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR

 

Přednášející:

Věra Venclíková, Platforma podnikatelů pro zahraniční rozvojovou spolupráci
Martin Páv, expert Evropské komise na rámcové kontrakty rozvojové pomoci

 

Moderuje:

Jiří Hansl, vedoucí projektů EU, Hospodářská komora České republiky

 

Účast na semináři je bezplatná. Zájemci se mohou registrovat na adrese prague@cebre.cz nejpozději do 17. dubna 2012.

 

Rádi bychom Vás upozornili, že vypsání veřejné zakázky na rámcové kontrakty se očekává na duben 2012. Informaci poskytla Komise dne 6. 3. 2012 pod číslem číslem 132633.

 

 

 

 < Archív novinek