Archív novinek

Týdenní přehled aktivit institucí EU ve dnech 9. dubna – 15. dubna 2012


S ohledem na velikonoční svátky se tento týden život v evropských institucích naplno rozjede až ve středu. V týdnu zasedne několik výborů Evropského parlamentu, například Hospodářský a měnový výbor nebo Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku. Politické parlamentní skupiny mají na programu několik akcí, z nichž lze jmenovat například slyšení Skupiny Aliance liberálů a demokratů pro Evropu v Evropském parlamentu na téma „Reforma přidělování letištních časů (slotů) v EU“ nebo seminář Skupiny progresivní aliance socialistů a demokratů v Evropském parlamentu na téma „Veřejné zakázky a koncese pro růst, zaměstnanost a sociální práva“. Závěr týdne se ponese ve znamení v pořadí již jedenáctého kulatého stolu EU – Čína, který proběhne v čínském městě Chang-čou (Hangzhou).

 

Ve středu 11. dubna proběhne zasedání kolegia Komise. Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku EP pořádá seminář na téma Finanční nástroje pro programy „COSME“ a „HORIZONT 2020“ a Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin EP pořádá seminář na téma „Hladina zvuku u motorových vozidel“. Skupina progresivní aliance socialistů a demokratů v Evropském parlamentu pořádá seminář na téma „Veřejné zakázky a koncese pro růst, zaměstnanost a sociální práva“. Skupina Aliance liberálů a demokratů pro Evropu bude ústy zpravodaje Giommaria Uggiase prezentovat komentář k návrhu reformy podmínek přidělování letištních časů (slotů) v EU.

 


Ve čtvrtek 12. dubna bude Evropský hospodářský a sociální výbor pořádat veřejné slyšení k novému vývoji v letecké dopravě. V Číně ve městě Chang-čou (Hangzhou) začne dvoudenní 11. Kulatý stůl Čína - EU. Výbor regionů spolupořádá prezentaci Dněpropetrovského kraje (Ukrajina) se zaměřením na obchodní příležitosti. Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů EP zasedne k jednání nad tématy, jako jsou Společná evropská úprava prodeje, Strategie pro posílení práv zranitelných spotřebitelů, Rozvoj transevropské dopravní sítě. Orgán STOA (Hodnocení vědeckých a technických opcí) EP pořádá seminář na téma „Výzvy vyplývající z instalace rozsáhlých systémů chytrých sítí v Evropě“. Hospodářský a měnový výbor EP bude projednávat změnu směrnice 2002/87/ES, kdy dalšími tématy jednání budou také obezřetnostní požadavky na úvěrové instituce a investiční podniky, atraktivita investování v Evropě, trestní sankce za důvěrné obchodování (insider dealing) a manipulaci s trhem. Skupina Zelených/Evropské svobodné aliance pořádá slyšení k tématu veřejných zakázek a koncesí v souvislosti s návrhem Komise ke změně souvisejících směrnic.

 


V pátek 13. dubna se koná 28. schůze Výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny České republiky. Evropský hospodářský a sociální výbor pořádá seminář na téma Evropský módní průmysl.

 

 

 

 

 

 

 Dokument ke stažení zde

 


Přehled pro Vás připravilo CEBRE – Česká podnikatelská reprezentace při EU dne 10/04/2012

 


 

 

 < Archív novinek