Archív novinek

POZVÁNKA NA SEMINÁŘ: Přístup na třetí trhy: Indie - nová šance


KDY: středa 12. září 2012 od 10:00 – 12:00 hod.
KDE: Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, Pavilon E, salonek č. 20

 

Česká republika je malou otevřenou ekonomikou zaměřenou na export, 83% exportu směřuje do zemí EU. S ohledem na stagnující poptávku na evropských trzích je potřeba hledat nové atraktivní trhy. Nicméně vstup na třetí trhy byl a stále je problematickou záležitostí, ať už z důvodu existujících tarifních či netarifních bariér nebo kvůli jiným, například kulturním a různým administrativním překážkám.

 

Rozvoj obchodních vztahů mezi Českou republikou a Indií je v posledních letech nezanedbatelný a v roce 2011 český vývoz do Indie meziročně vzrostl o celých 8,2% na 852 miliónů dolarů, na druhou stranu indický vývoz do ČR stoupl oproti minulému roku dokonce o 12,7% na 648 miliónů dolarů. Tamní ekonomika skrývá obrovský potenciál, který lze ilustrovat například rychlým tempem růstu ekonomiky, který se pohybuje mezi 7 až 9% ročně, přičemž prognózy uvádějí, že do roku 2050 se stane 3. největší ekonomikou světa. Vnitřní stabilita místní měny, silný soukromý sektor, významné postavení malých a středních podniků a obrovský potenciál spotřebního trhu jsou pouze některé klady, které může indický trh nabídnout. Jak mohou české firmy snadněji vstoupit na indický trh? Jaké skýtá příležitosti? Od koho mohou čekat pomoc?

 

Na semináři se dozvíte, jak Vám mohou při pronikání na třetí trhy pomoci Evropské podnikatelské a technologické centrum v Dillí (EBTC), Platforma podnikatelů pro zahraniční rozvojovou spolupráci či kancelář CzechTrade v Indii.


PROGRAM:
Uvítání: Alena Vlačihová, ředitelka CEBRE - České podnikatelské reprezentace při Evropské unii

• Příprava projektů do zemí mimo EU: Věra Venclíková, výkonná ředitelka Platformy podnikatelů pro zahraniční rozvojovou spolupráci
• Evropské podnikatelské a technologické centrum v Dilí: Jiří Hansl, vedoucí projektů EU, Hospodářská komora ČR
• Podpora českým exportérům při vstupu na třetí trhy: Ivan Kameník, ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade Mumbaj


Prosíme o potvrzení účasti do 7. září 2012 na email prague@cebre.cz.

 

Pozvánka ke stažení dostupná zde. dokument ve formátu pdf< Archív novinek