Archív novinek

POZVÁNKA: Debata "Regulovaná povolání v EU"


Dovolte nám pozvat Vás na debatu, kterou pořádáme společně s partnery, na téma „Regulovaná povolání v EU“ dne 22. října 2013 od 16:00 do 18:00hod v Evropském domě v Praze.

 

Na debatě vystoupí zástupci institucí EU, státní správy a podnikatelské sféry. Cílem debaty je diskutovat o modernizované směrnici o uznávání odborných kvalifikací, do jaké míry může Evropský profesní průkaz přispět k volnému pohybu osob na vnitřním trhu a jaké administrativní překážky v oblasti uznávání odborných kvalifikací v ČR v tomto ohledu stále přetrvávají.

 

Na začátku října Evropský parlament schválil modernizaci této směrnice a zřízení tzv. Evropské profesní karty. Oba návrhy mají za cíl zjednodušit pravidla pro vzájemné uznávání odborných kvalifikací a zvýšit tak mobilitu pracovníků v Evropě. Dne 2. října Evropská komise přijala Sdělení pro zahájení evaluace vnitrostátních předpisů ohledně přístupu k regulovaným povoláním.

 

V případě Vašeho zájmu o účast se prosím registrujte nejpozději do 21. října 2013 zde nebo e-mailem na adrese prague@cebre.cz.

 

Pozvánka ke stažení zde.dokument ve formátu pdf< Archív novinek