Archív novinek

V BRUSELU BYL SLAVNOSTNĚ OTEVŘEN ČESKÝ DŮM


web1_3.jpgV Bruselské ulici Rue du Trone byl včera slavnostně otevřen Český dům za přítomnosti představitelů státní správy, samosprávy a podnikatelského sektoru. Cílem tohoto ambiciózního projektu bylo dle slov velvyslance při EU Jana Kohouta: „..zviditelnit Českou republiku v Bruselu, využít všech kapacit, předpokladů a možností, které máme k dispozici, dát je pod jednu střechu, a tím výrazně posílit image (ČR)."

 

 

Český dům, který je mimo jiné i novým sídlem CEBRE – České podnikatelské reprezentace při EU, hostí na sedmi podlažích nově přijíždějící diplomaty Stálého zastoupení ČR při EU chystající se na české předsednictví v Radě EU, většinu zastoupení českých krajů, velvyslanectví v Belgii a agentury jako CzechTrade, CzechInvest, CzechTourism, České centrum a zastoupení firem České aerolinie, České dráhy nebo Skupiny ČEZ.

 

„Otevření Českého domu se určitě projeví na intenzitě komunikace jednotlivých představitelů zastoupení ČR v Bruselu a takový kontakt přinese lepší koordinaci aktivit i efektivnější výměnu informací,“ říká prezident Hospodářské komory Jaromír Drábek. Prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR Jan Wiesner doplňuje: „Lokace Českého domu v centru evropské čtvrti přispěje k tomu, aby se CEBRE stalo pravidelnou zastávkou podnikatelů, zástupců podnikatelských asociací i členů Hospodářského a sociálního výboru během jejich návštěv Bruselu a místem, kde jim vždy bude poskytnut nezbytný servis.“ Jaroslav Hanák, více-prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR pak vyzdvihuje pozitivní efekt jedné české adresy: „Bude dobré, když si bruselská komunita zažije spojení - když chci něco o ČR, zajdu na Rue du Trone 60.“

 

Slavnostního otevření se zúčastnila řada významných českých osobností jako např. evropský komisař Vladimír Špidla, místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg, velvyslanec při EU Jan Kohout, velvyslanec v Belgii Vladimír Müller, většina českých hejtmanů, čeští poslanci Evropského parlamentu a generální ředitel agentury Czechinvest Roman Čermák.

 

 

 

Kromě prezentačních stánků všech českých zastoupení v Bruselu vystoupily na venkovním pódiu v web2_2.jpgulici Caroly skupiny Děda Mládek Illegal Band, Čechomor a zpěvačka Iva Frühlingová. Návštěvníci mohli shlédnout vernisáž výstavy Tomáše Bíma a módní přehlídku návrhářky Beaty Rajské. Všichni zúčastnění byli s průběhem slavnostního otevření velice spokojeni a podpořili plán Stálého zastoupení ČR při EU vytvořit z takovéto české „street party“ každoroční tradici.

 

Tisková zpráva ke stažení dokument ve formátu pdf 

 

Fotografie ke stažení:

 


Rádi Vám poskytneme doplňující informace:

Blanka Jakubcová, CEBRE – Česká podnikatelská reprezentace při EU

Tel: +32.2.5503547/49; Fax: +32.2.5503548; email: cebre.europe@mail.be
< Archív novinek