Archív novinek

Charitativní akce NATO WIVES BAZAAR vydělala tisíce euro


logo.gif 

 

nato_2_.jpgVojenští představitelé členských států NATO vyměnili na popud svých manželek nablýskané uniformy za kuchyňské zástěry a 18. listopadu 2007 pomohli s pořádáním každoroční charitativní akce NATO WIVES BAZAAR. V rámci národního stánku a mezinárodní restaurace se dobročinné akce zúčastnil i tým vojenského představitele ČR generálmajora Ing. Rostislava Mazurka, kterému se podařilo získat na dobročinné účely téměř 5 800 euro.

 

Dne 18. listopadu 2007 se v prostorách vrchního velitelství NATO v Bruselu uskutečnila společenská událost roku mezinárodní komunity NATO. Jednalo se o celodenní charitativní akci, která probíhá každoročně již od roku 1968 pod záštitou a patronátem Generálního tajemníka NATO, organizovanou manželkami vojenských představitelů všech členských států NATO. Akce sestávala ze tří částí:

  • 1. Národních stánků umožňujících všem státům vystavit a za dobrovolnou cenu prodávat typické národní výrobky,
  • 2. Mezinárodní restaurace nabízející pochutiny a nápoje všech zúčastněných států,
  • 3. Velké tomboly obsahující řadu hodnotných cen.

 

Letošního Wives Bazaar se zúčastnila nejen mezinárodní komunita NATO, ale i řada představitelů evropského a belgického společenského a obchodního života. Svými příspěvky podpořili snahu Stálé delegace ČR při NATO bruselská zastoupení CEBRE – Česká podnikatelská reprezentace při EU, České dráhy, agentura CzechTourism, zastoupení Karlovarského, Libereckého, Jihomoravského, Jihočeského a Pardubického kraje a Stálé zastoupení ČR při EU. Z českých firem a asociací patří díky do Prahy Svazu českomoravských výrobních družstev.

nato_50_.jpg

 

V minulém roce 2006 se akce zúčastnilo 32 států a výtěžek ve výši 125 000 euro byl použit na projekty belgických a mezinárodních charitativních organizací. Na celkovou vydělanou sumu letošního Wives Bazaaru se ještě čeká, ale sama česká delegace utržila za české výrobky, pochutiny a nápoje 5 800 euro, ze kterých by měla být podpořena humanitární organizace Stonožka (Centipede) a hnutí Na vlastních nohou (On Own Feet).

 

Pokud byste chtěli více informací, prosím, neváhejte nás kontaktovat na adrese: cebre.europe@mail.be nebo se obraťte přímo na Stálou delegaci ČR při NATO.

 

Tisková zpráva ke stažení dokument ve formátu doc

 

 

 < Archív novinek