- AI
- Jádro
- Zahraniční politika
- Obrana a bezpečnost
- Zemědělství a potraviny
- Legislativa EU a jednotný vnitřní trh
- Daně, finance a podpora z EU
- Energetika a životní prostředí
- Vnější vztahy
- Podpora podnikání
- Statistiky a studie
- Veřejné konzultace EU
- Doprava
- Ochrana spotřebitele
- Průmysl
- Digitální agenda
- Výzkum a vývoj
- Zajímavosti
- 1 / 43
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- ...
- 10
- 20
- ...
- Následující ›
- Poslední »
- Zobrazit vše
-
Evropský parlament ve čtvrtek schválil nová ochranná cla na dovoz hnojiv a vybraných zemědělských produktů z Ruska a Běloruska. Cílem je snížit závislost EU na dovozech z těchto zemí, jejichž výnosy přispívají k financování ruské války proti Ukrajině. Nově bude zavedeno clo ve… číst dále »
-
19. 5. 2025
Historický summit EU–UK otevírá novou kapitolu partnerství v obraně, obchodu i mobilitě mladých
Evropská unie a Spojené království otevřely novou kapitolu svých vztahů historickým summitem, který potvrdil oboustranný zájem o těsnější spolupráci v oblasti bezpečnosti, obrany, obchodu, energetiky, migrace i výměnných programů pro mladé. Klíčovým výstupem jednání bylo uzavření bezpečnostního a obranného partnerství, které připravuje půdu… číst dále »
-
Evropská unie a Singapur podepsaly samostatnou dohodu o digitálním obchodě (DTA), která představuje významný milník v bilaterálních obchodních vztazích obou partnerů. Dohodu podepsali eurokomisař Maroš Šefčovič a singapurská ministryně Grace Fu Hai Yien. Nová dohoda posiluje vzájemnou spolupráci v oblasti digitální ekonomiky, podporuje… číst dále »
-
Evropská komise představila aktualizovanou REPowerEU Roadmap, která stanovuje jasný cíl: ukončit veškerý dovoz ruského plynu, ropy i jaderného materiálu do EU. Navzdory pokroku dosaženému od začátku ruské invaze na Ukrajinu v roce 2022 došlo v roce 2024 k částečnému obnovení dovozu ruského plynu, což… číst dále »
-
Rada schválila rozhodnutí o podpisu Digitální obchodní dohody (Digital Trade Agreement, DTA) se Singapurem a zároveň předběžně podpořila její uzavření, které nyní čeká na souhlas Evropského parlamentu. Tento krok představuje významný milník v posilování pravidel digitálního obchodu mezi EU a strategickým partnerem… číst dále »
-
Členské státy EU schválily návrh Evropské komise na zavedení obchodních odvetných opatření proti Spojeným státům americkým. Tento krok je reakcí na rozhodnutí USA z března, kdy Washington uvalil cla na dovoz oceli a hliníku z EU. Evropská unie tato americká cla považuje… číst dále »
-
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen dnes vedla jednání na vysoké úrovni se zástupci farmaceutického průmyslu ohledně možného zavedení amerických cel na farmaceutické výrobky. Jednání se zaměřilo na zmapování obav a návrhů odvětví k nejefektivnější reakci EU. Zástupci průmyslu zdůraznili strategický… číst dále »
-
Spojené státy 12. března zavedly cla až 25 % na dovoz oceli, hliníku a produktů obsahujících tyto kovy z EU a dalších zemí. Evropská komise na to reaguje souborem protiopatření na ochranu evropských podniků a spotřebitelů. Reaguje tak na opatření podobná těm z éry… číst dále »
-
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen vystoupila na každoroční Mnichovské bezpečnostní konferenci s projevem, ve kterém zdůraznila, že Evropa musí čelit měnící se globální realitě. Popsala svět soupeřících vizí a více transakční přístup k mezinárodním vztahům, přičemž vyzvala k posílení evropské konkurenceschopnosti… číst dále »
-
Evropská komise zavedla antidumpingová cla na dovoz biodieselu z Číny, čímž chce chránit téměř 6 000 pracovních míst v EU, která jsou spojena s více než 60 výrobci v 18 členských státech. Tento krok následuje po antidumpingovém vyšetřování, které odhalilo, že dumpingové dovozy biodieselu z Číny ohrožovaly… číst dále »
- 1 / 43
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- ...
- 10
- 20
- ...
- Následující ›
- Poslední »
- Zobrazit vše