Archív novinek

Policy Café na téma Modré karty


 

„Vyzkoušejme to!” Říkají euro-poslanci a podnikatelé o Modrých kartách

 

Definice kvalifikovaných zaměstnanců a stanovení minimální mzdy pro pracovníky se zdají jako omezení potenciálu Modrých karet. V každém případě je to však iniciativa, která musí být podporována a zviditelněna. Členové Evropského parlamentu a zástupci podnikatelského sektoru diskutovali během Policy Café, které se konalo 4. listopadu v Bruselu, rámec a podmínky evropského schématu pro ekonomické migranty ze třetích států.

 

dsc06436_2_1.JPG

 

Evropská Modrá karta by měla umožnit pracovníkům ze zemí mimo EU obdržet zároveň pracovní povolení a povolení k pobytu. Současně by měla zaručit socio-ekonomická práva včetně práva na sjednocení rodiny. Projde-li směrnice o Modrých kartách legislativním procesem, tak by měla být jednotlivými členskými státy implementována nejpozději do konce roku 2011.

 

Hostitel Policy Café europoslanc Richard Falbr zdůraznil, že „Evropa je pro kvalifikované pracovníky ze zemí mimo EU stále méně atraktivní než USA.“ Parlamentní zpravodaj návrhu za Výbor pro zaměstnanost a sociální vztahy europoslanec Jan Tadeusz Masiel upozornil na problém s příliš restriktivní definicí vysoce kvalifikovaných pracovníků.

 

Policy Café byla organizována CEBRE – Českou podnikatelskou reprezentací při EU a DA – Dánskou zaměstnavatelskou federací  s přispěním BUSINESSEUROPE a UEAPME. Akce byla pořádána v úterý 4. listopadu pod záštitou europoslance Richarda Falbra.

 

 

Pro další informace kontaktujte -  CEBRE

Tel: +32.2.2139.450, fax: +32.2.2139.451, e-mail: cebre.europe@mail.be, URL: http://www.cebre.cz 

 

Tisková zpráva dokument ve formátu doc



< Archív novinek