Archív novinek

Pozvánka: Přístup na třetí trhy a rozvojová pomoc


POZVÁNKA NA SEMINÁŘ

KDY: středa 5. října 2011 od 10:00 – 12:00 hod.
KDE: Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, Pavilon E, Business Center, salonek 28

 

Česká republika je malou otevřenou ekonomikou zaměřenou na export (vývoz k HDP činí 80%). Po hospodářské krizi je její růst HDP dán zejména exportem, nicméně vstup na třetí trhy byl a je stále problematickou záležitostí, ať už z důvodu existujících tarifních či netarifních bariér. ČR společně s EU dlouhodobě odmítá ochranářská opatření, což však vede k nerovnováze. Evropské firmy jsou na jedné straně vystaveny tlaku otevřeného trhu, na druhé straně ale narážejí při vývozu do třetích států na překážky obchodu uplatňované třetími zeměmi. Tento nepoměr vedl ČR a EU k vytvoření řady podpůrných nástrojů, které mají za cíl takovéto překážky odstraňovat, a tím uvolnit cestu evropským exportérům.

 

Na semináři se dozvíte, jak Vám mohou při pronikání na třetí trhy pomoci zahraniční kanceláře CzechTrade a o různých formách rozvojové pomoci, která je poskytována prostřednictvím širokého spektra regionálně nebo tematicky zaměřených programů financovaných ze zdrojů společného unijního rozpočtu a z tzv. Evropského rozvojového fondu. Na téma rozvojová pomoc budou účastníci diskutovat s experty české státní správy, české podnikatelské Platformy pro rozvojovou spolupráci, ale i z Evropské komise.

 

PROGRAM:
Uvítání: Michal Kadera, ředitel České podnikatelské reprezentace při Evropské unii.

• Podpora českým exportérům při vstupu na třetí trhy: Miroslav Mevald, ředitel odboru exportních služeb CzechTrade
• Podpora českých subjektů v projektech vnější pomoci EU: Viktor Vodička, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
• Řízení projektů v rámci rozvojové pomoci: Martin Páv, expert pro tendrové a smluvní procesy, Evropská komise
• Podpora českým firmám zvažujícím účast v rozvojové pomoci: Věra Venclíková, výkonná ředitelka Platformy pro rozvojovou spolupráci

 

 

Prosíme o potvrzení účasti do 4. října 2011 na email prague@cebre.cz. Mediálním partnerem semináře je server EurActiv.cz.


Pozvánkadokument ve formátu pdf< Archív novinek