Archív novinek

Efektivní řešení Vašich problémů v Evropě - SOLVIT


 

solvit.gifTaky jste se již setkali s administrativními potížemi při řešení Vašich obchodních,  rodinných či studijních záležitostí v zemích Evropské unie? S uznáním kvalifikace? Při řešení sociálního a zdravotního pojištění? S daňovými problémy? A slyšeli jste již o systému SOLVIT a možnostech, jak můžou být Vaše potíže rychle a neformálně vyřešeny?

 

V případě, že máte jako fyzická či právnická osoba pocit nesprávné aplikace evropského práva, diskriminačního přístupu, nepřiměřeně dlouhého vyřizování žádostí a neochoty úředníků v jakékoli jiné členské zemi EU, můžete se obrátit na české zastoupení SOLVITu, kde jsou Vám k dispozici odborní pracovníci. Tito s vámi problém prodiskutují, vyžádají si od vás veškeré podklady a dokumenty, žádost o pomoc při řešení problémů zaevidují a celý případ konzultují s regionálním zastoupením v zemi, které se případ týká. V průběhu několika dnů Vám dají ve známost stanovisko, zda dle názoru kanceláře došlo k pochybení a zda se SOLVIT případu ujme. V případě, že ano, získáváte na svou stranu silného partnera, který vám pomáhá případ řešit. České centrum SOLVIT komunikuje s centrem v konkrétní zemi a jejich místní právní odborníci již kontaktují konkrétní úřad, kterého se problematika týká. 

 

Výhodou takového postupu je, že za vás s úřadem, u kterého nastali komplikace, jedná státní instituce té které konkrétní země, ve které problém nastal, v jejich vlastním jazyce, a se znalostí místního i evropského práva a kontextu. SOLVIT je tady pro Vás!

 < Archív novinek