Archív novinek

Nové číslo čtvrtletníku Czech Business Today se speciální přílohou k CZ PRES!


                 cebre_1_2009_web_titulka_1_.jpg
                          

Lednové číslo je věnováno Českému předsednictví v Radě Evropské unie, které bylo zahájeno 1. ledna a potrvá do konce června letošního roku. Česká republika se tak stala druhou zemí z tzv. EU desítky - zemí, které vstoupily do Evropské unie v roce 2004. Jako nováček se bude muset vyrovnat s výzvami jako je finanční krize, konflikt v pásmu Gazy a v neposlední řadě i krizí s dodávkami plynu. Tyto výzvy až neuvěřitelně reflektují tři priority předsednictví, které si česká vláda vytyčila v říjnu pod zkratkou tří "E" - Ekonomie a konkurenceschopnost, Energetika a Evropa a svět. Slogan Českého předsednictví zní "Evropa bez bariér". Jaké bariéry bude české předsednictví překonávat, se dozvíte od ministra Římana na straně 1 a 2.

 

Energetickému tématu a obchodování s emisními povolenkami se věnují strany 1 a 3. Výsledky prosincové rady v závěru francouzského předsednictví lze pro české energetické společnosti, ale doufejme i pro odběratele a velké spotřebitele elektřiny, hodnotit jako velký úspěch. Vyjednané výjimky pro ČR znamenají, že plné aukcionování proběhně až v roce 2020 narozdíl od stanoveného roku 2013.

 

Strana 4 je jako obvykle věnována akcím, které CEBRE organizovalo nebo jichž se účastnilo v uplynulém období či plánuje uspořádat v následujících týdnech. V lednu se CEBRE bude věnovat přístupu MSP k financím (pracovní snídaně 21.1. v Bruselu) a překážkám vnitřního trhu (debata 28.1. v Bruselu a konference 3. a 4.2. v Praze).

 

Českému předsednictví je věnována speciální příloha, ve které naleznete prioritní témata CZ PRES dle formací Rady a kalendář klíčových akcí v následujících 6 měsících, na kterých byste neměli chybět. 

 eumap_3.jpg

 

Našim čtenářům přejeme v roce 2009 hodně úspěchů v pracovním a osobním životě!

 

 

Czech Business Today 1/2009 

Speciální příloha k CZ PRES 

 < Archív novinek