Archív novinek

Týdenní přehled dění v evropských institucích 1.-7. listopadu 2010


Tento týden je v Bruselu díky dušičkám krátký a de facto začíná středou. V Evropském parlamentu je takzvaný „týden vnějších činností”, kdy se poslanci věnují činnosti ve svých volebních obvodech. Ti čeští se ve čtvrtek setkají se senátorkami a senátory. V polovině týdne zahájí třídenní 7. výroční konference EuroChild, kterou pořádá několik evropských organizací.

 

Ve středu 3. listopadu pořádá Komise tiskovou konferenci k návrhu ohledně nakládání s radioaktivním odpadem. Evropský hospodářský a sociální výbor spoluorganizuje fórum pro poradenské služby občanům. Zasedne CRP I a CRP II a také se sejde Politický a bezpečnostní výbor.

 

Ve čtvrtek 4. listopadu proběhne konference k ochraně dat a konference lidských práv v rámci smluv OSN, které pořádá Komise. Zasedne rada guvernérů a Senát ČR organizuje setkání s europoslanci. Stále zastoupení ČR při EU ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Českou podnikatelskou reprezentací při EU pořádají seminář “Implementace směrnice o službách”.

 

V pátek 5. listopadu pokračuje v zasedání Politický a bezpečnostní výbor a CRP I.

 

 

Komise v tomto týdnu nebude schvalovat žádné dokumenty.< Archív novinek