Archív novinek

Nové číslo CBT!


Nové číslo Czech Business Today přináší zprávy ze sektorového semináře na téma Vodohospodářství a čištění odpadních vod, který se konal 24. listopadu pod záštitou CEBRE – České podnikatelské reprezentace při EU a CzechTrade ve spolupráci se stálými zastoupeními České republiky, Švédska a Německa. Podnikatelé měli možnost seznámit se s nejnovějšími informacemi v oblasti rozvojové pomoci v tomto specifickém odvětví.cebre_08_10_titulka_web1.jpg

 

Dále se CBT zabývá ekonomickou předpovědí podnikatelů na rok 2011 odrážející výsledky průzkumů EUROCHAMBRES a BUSINESSEUROPE. Oba průzkumy svědčí o příznivějším očekávání než loni, nicméně krize není zcela u konce a nyní začne období „utahování opasků“. K obnově ekonomiky přispějíí především vývozy a průmyslová výroba, domácí poptávka však bude stále slabá. Za optimističtějším očekáváním stojí fakt, že se trh práce stabilizoval v letošním roce rychleji, než bylo očekáváno a ekonomická aktivita mírně vzrostla.

 

Na první a druhé straně se také dočtete o programu Zkušenost v podnicích. Se svými zážitky se s Vámi podělí majitel firmy Step Trutnov Libor Pavlíček.

 

Nové vydání se rovněž věnuje zasedání Rady prezidentů BUSINESSEUROPE, které se konalo 3. prosince 2010. Šéfové klíčových evropských podniků a prezidenti 40ti členských federací BUSINESSEUROPE z 30 zemí se sešli, aby prodiskutovali význam stability a důvěryhodnosti eura, růst a posílení mezinárodní dimenze evropské ekonomiky. Shodli se na tom, že jediným ohniskem zájmu by neměly být krátkodobé snahy o obnovení stability a zmírnění tlaku na státní dluh a finanční trhy, ale obnovení důvěry střednědobých výhledů EU a posílení její konkurenceschopnosti spolu s lepším řízením.

 

Nechybí ani tradiční článek ČEZ, který se tentokrát věnuje čtvrtému českému Evropskému energetickému fóru. Přečtěte si, jaké jsou aktuální priority a projekty v energetické oblasti. 

 

CBT 8/2010 ke stažení zde

 

Ostatní čísla CBT zde< Archív novinek