Archív novinek

Nové číslo CBT!


cebre_04_11_titulka_web_1.jpg Nové číslo CBT se na první straně zabývá nelegálním obchodem s tabákovými výrobky a v této souvislosti i revizí Směrnice o tabákových výrobcích. Maloobchodníci se však obávají změn, které by mohla směrnice přinést, tj. především vyžadovaný standardizovaný packiging a zákaz cigaret s přísadou.

 

Nové číslo CBT rovněž informuje o prioritách Petra Kužela, který byl znovu zvolen do čela Hospodářské komory ČR.

 

Nové CBT přináší také informace o novém návrhu Komise na podporu internacionalizace malých a středních podniků. Vzhledem k tomu, že EU chce i nadále zůstat největším vývozcem ve světě, její podpora se zaměřuje na MSP při jejich vstupu na třetí trhy. Komise plánuje lepší koordinaci již existujících podpůrných nástrojů na národní a evropské úrovni a zřízení evropského informačního portálu pro exportéry. 

 

Na druhé straně nového čísla CBT naleznete zprávu z posledního kongresu Hospodářské komory ČR, který se konal 26. května v Litoměřicích. Delegáti zhodnotili činnost hospodářské komory za loňský rok i za tříleté volební období. Diskutovali rovněž o záležitostech týkajících se Evropské unie.

 

Nové číslo ke stažení zde

Ostatní čísla ke stažení zde< Archív novinek