Archív novinek

Pozvánka na debatu "Kam směřuje společenská odpovědnost firem?"


KDY: 30. ledna 2012 od 14.00h do 16.00h

KDE: Evropský dům, Jungmannova 24, Praha 1


Evropská komise publikovala koncem roku 2011 po dlouhém očekávání „balíček k CSR“, který obsahuje sdělení k obnovené strategii EU pro společenskou odpovědnost podniků na léta 2011 - 2014 a sdělení o iniciativách podniků operujících v sociální ekonomice, které přináší návrhy konkrétních iniciativ pro evropské instituce, členské státy i samotné firmy. Do dnešního dne bohužel přijalo národní strategie v oblasti CSR jen 15 z 27 členských států. Je tedy správný čas pro strategičtější a lépe koordinovaný přístup k CSR? Koncept CSR by měl být dobrovolný a měl by podporovat flexibilitu firem co do individuálního a strategického přístupu k CSR. Co plánu Komise říkají české firmy a jejich asociace? A jak se k nim staví neziskový sektor? Podařilo se evropské strategii pojmenovat hlavní výzvy v oblasti CS?


V rámci debaty vystoupí níže uvedení řečníci reprezentující široké spektrum pohledů a názorů. Úvodní slovo pronese Jan Michal, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR. Následovat bude debata s účastníky.

 

Richard Falbr, poslanec Evropského parlamentu, člen Výboru pro zaměstnanost a sociální věci;
Petr Jonák, ředitel pro vnější vztahy AWT Group;
Jaroslav Prachař, výkonný ředitel občanského sdružení Korektní podnikání;
Ivo Jupa, zakladatel CSR Consult;
Pavlína Kalousová, manažerka, Byznys pro společnost - Fórum odpovědných firem.


Moderuje Michal Kadera, ředitel CEBRE – Česká podnikatelská reprezentace při EU. Partnery akce jsou Vysoká škola finanční a správní a Korektní podnikání, o.s. Mediálními partnery je server EurActiv.cz a časopis Prague Leaders Magazine. V případě zájmu o účast se prosím registrujte do 27. ledna 2012 na adrese prague@cebre.cz.

 

Pozvánka ke staženídokument ve formátu pdf< Archív novinek