Archív novinek

POZVÁNKA na debatu "Plány pro investice do dopravní infrastruktury 2014-2020"


Kdy: 5.března 2013 od 16,00 do 18,00hod

Kde: Evropský dům, Jungmannova 24, Praha 1

 

Do oblasti dopravy plynou do České republiky od roku 2007 tzv. evropské peníze prostřednictvím operačního programu Doprava (cca 20 % z celé finanční obálky). Program zahrnuje sedm prioritních os zacílených na modernizaci dálničních, silničních a železničních sítí, rozvoj multimodální a vodní přepravy a dopravní propojení Prahy. Projekty podporované ze strukturálních fondů tvoří převážnou většinu realizovaných investic do dopravní infrastruktury a je zřejmé, že bez evropské podpory by řada projektů nemohla být realizována. Končící programovací období 2007-2013 dává vhodnou příležitost pro zhodnocení alokace financí v rámci OP Doprava a zamyslet se nad plány do budoucna, ať se jedná o budoucí OP Doprava či využití Nástroje pro propojení Evropy. Návrh Nástroje pro propojení Evropy, který je ještě předmětem vyjednávání mezi Radou a Evropským parlamentem, bude příležitostí pro investice a mobilizaci soukromých zdrojů v oblasti dopravních, energetických a ICT sítí.


Jaké významné projekty byly realizovány v současném programovacím období a jaké jsou plány do období následujícího? Které dopravní projekty by měly být financovány prioritně a které projekty chybí v plánech ČR? Jak nejlépe využít Nástroj pro propojení Evropy pro financování plánovaných projektů v ČR?


Diskusi zahájí Jan Michal, vedoucí Zastoupení Evropské komise v České republice, po němž svá vystoupení přednesou níže uvedení řečníci:

 

  • Stephane Ouaki, vedoucí oddělení Propojení Evropy - Strategie investic do infrastruktury, Generální ředitelství Evropské komise pro mobilitu a dopravu;
  • Marek Pastucha, ředitel Odboru fondů EU, Ministerstvo dopravy ČR;
  • Václav Matyáš, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR;
  • Petr Kašík, výkonný ředitel Svazu dopravy ČR.


Moderuje Alena Vlačihová, ředitelka CEBRE – České podnikatelské reprezentace při EU.

 

Partnerem akce je Vysoká škola finanční a správní. Mediálními partnery jsou server EurActiv.cz a časopis Prague Leaders Magazine. V případě zájmu o účast se prosím registrujte do 4. března 2013 zde nebo emailem na prague@cebre.cz.  

 

Pozvánka dokument ve formátu pdf< Archív novinek