Archív novinek

Český textilní průmysl podepsal s Čínou memorandum o ochraně duševního vlastnictví


atok.jpgČeská Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu (ATOK) podepsala v Šanghaji se svým čínským partnerem,  Čínskou národní textilní a oděvní asociací, memorandum o porozumění v oblasti ochrany duševního vlastnictví.

 

Obě asociace se po dleších jednáních shodli na odsouzení všech forem narušování práv duševního vlastnictví (patentových práv, vzorů a značek), vzájemném informování o případech porušení práv a na spolupráci při jejich řešení.

 

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR podporuje spolupráci s Čínou v oblasti práv duševního vlastnictví na všech úrovních, bilaterálně i v rámci jednání o dohodě o partnerství mezi EU a Čínou a proto vítá i všechny snahy podnikatelů a jejich asociací v této oblasti. ČR je po  Německu, Francii a Rakousku teprve 4. státem EU, kterému se podařilo podobné memorandum v oblasti textilního průmyslu s čínským partnerem vyjednat. Pro ATOK se jedná o zásadní projekt v rámci Strategie rozvoje konkurenceschopnosti českého textilního a oděvního průmyslu v letech 2007-2013.

 

Více informací o memorandu dokument ve formátu pdf

 < Archív novinek